środa, 24 maja 2017

Szybcy i wściekli 8 (2017) - recenzja

2 komentarze:
 
Szybcy i wściekli 8 (2017)
Reżyseria: F. Gary Gray
Gatunek: Akcja
Premiera w Polsce: 21 kwietnia 2017

Serię Szybcy i Wściekli kojarzy zapewne każdy. Czy to za sprawą emocjonującej akcji, bohaterów lub tego, że od lat jest nieprzerwanie odświeżana na wielkim ekranie.  Nowe postaci, serie wybuchów, twórcy robią wszystko, żeby utrzymać wysoki poziom emocji i oraz przyciągnąć nowych widzów przed ekran. Kreują coraz to nowsze historie, których podstawą już nie jest tylko świat samochodów, ale bardziej zbrodni, intrygi i zemsty.


Szybcy i Wściekli 8 to bezpośrednia kontynuacja wydarzeń „siódemki”. Gdy Dom (Vin Diesel) i Letty (Michelle Rodriguez) przebywają na upojnym miesiącu miodowym na Kubie, pojawia się tajemnica kobieta Cipher (Charlize Theron), która w planach ma zakłócić ich spokój. Angażuje mężczyznę w niebezpieczny świat, z którego nie ma ucieczki bez wykonania zadania. Zdrada rodziny jest unikniona, jednak w obliczu tragedii, przyjaciele postanawiają uczynić wszystko, by ocalić człowieka, który ich zjednoczył.

Twórcy serii pomimo ciągłych reżyserskich zmian próbują utrzymać równym poziom. Luksusowe samochody i garść dzikiego humoru są obecna w prawie każdej scenie. Jednak w pozostałych, górują egzystencjonalne mądrości głównie wypowiadane przez wszechmocną hakerkę Cipher, które nijak nie pasują do serii. Jej tragiczna fryzura i bezwzględny charakter to nie jedyne rzeczy, które irytują podczas seansu. Wszechobecne efekty może wyglądają spektakularnie, jednak w kolejnych scenach wybuchy nudzą, a przepych nie podnosi jakości.

Kolejna część z serii Szybcy i Wściekli to pozycja pełna absurdów i „groźnych” min w wykonaniu Vin Diesela. Fabularny niedosyt i efekciarskie przerysowanie. Film dla mas, które nie oszczędzą złotówek i dolarów, by móc oglądać to „rodzinne”, nierealne widowisko.Patrycja Strempel 

2 komentarze:

  1. Mójchłopak bardzo chciał obejrzeć ten film :)

    Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń