sobota, 4 marca 2017

Captain Fantastic (2016) - recenzja

1 komentarz:
 
Captain Fantastic (2016)
Reżyseria: Matt Ross
Gatunek: Dramat, Komedia
Premiera w Polsce: 10 marca 2017

Matt Ross pomimo niewielkiego reżyserskiego dorobku prezentuje film pełen ambicji. Poruszając współcześnie istotny temat intryguje i skłania do zastanowienia się, czy w dobrym kierunku zmierza nasz świat.

Film Captain Fantastic jest historią Bena (Viggo Mortensen) ojca wychowującego sześcioro dzieci z dala od cywilizacji. Żyją w nieokiełznanej dziczy bez telewizji, Internetu, jednak szczęśliwie spędzając każdy dzień. Poznajemy ich zwyczaje, rytuały, przyglądamy się z bliska jak zdobywają pożywienie i wspierają. Jednak przychodzi dzień, który burzy ich dziki porządek sprawiając, że zmuszeni będą do powrotu do rzeczywistości i prawdziwego świata.

Film ten świetnie pokazuje wadliwość współczesności. W pełnych humoru scenach rzuca bohaterów w wir komercji i amerykańskiej rzeczywistości. Konfrontacja ze światem jest nieunikniona, a wraz z nią wątpliwości dotyczące sposobu wychowania. W trudnych momentach i załamaniach ojcowskich wzorców, bohaterowie będą musieli podjąć decyzję o ich dalszej przynależności.

Pozycja ta to doskonały aktorski popis Viggo Mortensen w głównej roli. Na uznanie zasługują również towarzyszący mu młodzi aktorzy, którzy genialnie odnajdują się w swoich rolach. Ponadto film ten to muzyka, która bez wątpienia świetnie dopełnia seansu i zapewnia niezapomniany powiew świeżości.  

Captain Fantastic to połączenie scen cierpienia i bólu z tymi pełnymi beztroski i humoru. Historia bez zobowiązań o współczesności, poświęceniu i szacunku. Bezwzględna lekcja życia i podsumowanie dotychczasowej nicości rzeczywistości.Patrycja Strempel 

1 komentarz:

  1. Nie dla mnie tym razem i nie znam :)

    Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2017/03/black-coat.html

    OdpowiedzUsuń