czwartek, 2 marca 2017

Porady na zdrady (2017) - recenzja

3 komentarze:
 
Porady na zdrady (2017)
Reżyseria: Ryszard Zatorski
Gatunek: Komedia rom.
Premiera w Polsce: 24 lutego 2017

Powstają niezliczone ilości polskich komedii. Z każdą kolejną, pojawiającą się na wielkim ekranie, mamy odrobinę nadziei na film akceptowalny. Jednak oglądając ponownie te same twarze wraz z lokowaniem produktu na każdym kroku, dochodzimy do wniosku, pomimo, że cenimy polskich twórców, że szkoda czasu na powtarzalność.  


Porady na zdrady to film opowiadający historię Kaliny (Magdalena Lamparska) oraz Fretki (Anna Dereszowska). Zdradzone i porzucone pragną zemsty na całym gatunku męskim, by to uczynić stają się testerkami wierności, by pomagać innym kobietom rozwiązywać problem z niewiernością ich facetów. Postawione w obliczu wyzwania uwodzą kolejnych mężczyzn, starając się jednak nie zakochać. Oczywiście kwestią czasu jest, gdy poznają interesujących partnerów i rzucają w wir emocji.

Film ten to marna komedia romantyczna, bez zbędnego przesłania, czy wulgarnego humoru, jednak z mnóstwem produktów niczym gazetki reklamowej, rzucanymi prosto w twarz widza. Przeciętnie prezentują się na ekranie główne bohaterki, a każda kolejna wprowadzona postać jest równie płytka co całość fabuły filmu. Marne dialogi i nieumiejętne lokowanie produktu sprawiają, że od początku marzymy o napisach końcowych, podczas których usłyszeć można najnowszą piosenkę Ani Dąbrowskiej – Porady na zdrady – i jest to chyba najjaśniejszy punkt seansu, podobnie jak reszta piosenek wykorzystanych w filmie .

Porady na zdrady to lekki film, momentami śmieszny, częściej żałosny i odrobinę pozbawiony sensu i konsekwencji. Przede wszystkim kino, które zapominamy zaraz po zakończeniu seansu.Patrycja Strempel 

3 komentarze:

  1. Miałam się wybrac na to z chłopakiem ale po tej recenzji chyba nie ma co :)

    Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2017/02/moro-and-black.html

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja wybieram się w Piątek na ten fil,i mam nadzieję że przypadnie mi do gustu ;)

    OdpowiedzUsuń