niedziela, 23 kwietnia 2017

Amok (2017) - recenzja

1 komentarz:
 
Amok (2017)
Reżyseria: Kasia Adamik
Gatunek: Kryminał
Premiera w Polsce: 24 marca 2017

W ostatnich latach w kinie możemy oglądać wiele historii, które wstrząsnęły światem lub przynajmniej naszym podwórkiem. Tym razem po temat morderstwa i kryminału sięgnęła Kasia Adamik, której filmy zdobywają uznanie nie tylko na polskich festiwalach.


Amok jest filmem o zbrodni i chęci sławy. Pisarz Krystian Bala w swojej powieści przedstawia idealne morderstwo pełne szczegółów i tajemnic. Anonimowy donos sprawia, że książka zostaje połączona z morderstwem architekta, które miało miejsce kilka lat wcześniej. Rozpoczyna się gra między zawziętym policjantem i przebiegłym, pełnym tajemnic autorem.

Pozycja pełna jest sekretów i niedopowiedzeń. Każdy kolejny pojawiający się wątek odbierać można w sposób poważny i odpowiednim dystansem. Prawda na każdym kroku zaciera się, a widz co moment zostaje gubiony i przytłaczany kolejnymi informacjami.

W obliczu mocnej historii z trupem w tle, można było się spodziewać pełnej elektryzujących momentów akcji, jednak otrzymujemy film irytujący psychologicznymi gierkami i szaleństwem głównych bohaterów. Twórcy próbują prowadzić widza po tropach do celu, jednak filozoficzne mądrości tracą na ambicji, a obiecujący thriller zostaje daleko w tyle za podobnymi sobie polskimi produkcjami.

Amok to zaledwie cień, na który niekoniecznie warto zwracać uwagę. Fabuły nie ratują nawet aktorzy, którzy przetaczają się przez ekran pozbawieni sensu i emocji, bo pojedyncze krzyki i mroczna muzyka nie uczynią z filmu arcydzieła.


Patrycja Strempel 

1 komentarz:

  1. Kompletnie nie w moim stylu :)

    Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2017/04/gray-bomber-jacket.html

    OdpowiedzUsuń