piątek, 16 stycznia 2015

Płyn życia

Brak komentarzy:
 
Drodzy, Kochani, Piękni i Młodzi!

W zwyczaju mamy pisanie o rzeczach, o których nie mamy pojęcia, zatem dziś kolejny raz podejmiemy się takiego tematu.

Jako, że jedyne co mamy wspólnego z piersiami to, to, że możemy ich czasem podotykać (Amanda swoje, Hubert u pijanych koleżanek), dziś temat karmienia piersią.Sprawa ta dla wielu tak naturalna budzi spore kontrowersje. Nas zastanawiają dwie sprawy, mianowicie: Czy karmić dziecko piersią w miejscu publicznym? Kiedy przestać dziecko karmić swoim naturalnym pokarmem?
Poszukując odpowiedzi na te pytania postanowiliśmy zapytać naszych znajomych, co o tym sądzą. Rozesłaliśmy tę króciutką ankietę i czekaliśmy na odpowiedzi.

Jako pierwsza odpowiedziała Violetta, nasza wieloletnia przyjaciółka. I napisała do nas coś takiego:
Jak dla mnie ten pierwszy problem nie istnieje, karmienie dziecka w miejscu publicznym piersią nie jest niczym gorszącym czy niesmacznym. To przecież jak z nami, gdy jesteśmy głodni to też jemy np. kebaba, nieważne, czy jesteśmy w autobusie, teatrze, czy w parku. Jeżeli chodzi o drugą sprawę to myślę, że należy zdać się na naturę, powinniśmy karmić dziecko dopóki mamy pokarm.

Parę minut później dostaliśmy wiadomość od naszej dobrej znajomej Amelii Józefiny. Jej opinia jest następująca:
Czy karmić dziecko piersią w miejscu publicznym? Myślę, że nie. W końcu nasza pierś została stworzona przez Boga dla radości naszych mężów i nie powinna być wystawiana na widok publiczny. Kobiece piersi, to cudowny dar Stwórcy, a nie obrazki z Playboya. Kiedy przestać dziecko karmić swoim naturalnym pokarmem? Hmmm... ta sprawa nie jest taka prosta, myślę, że każda kobieta powinna się pomodlić, aby Bóg zesłał jej odpowiedź.

Poczekaliśmy jeszcze parę godzin i przyszła odpowiedź od Dobomiry, naszej sąsiadki z apartamentowca. Sprawa ta w jej oczach wygląda następująco:
Osobiście jestem kompletną przeciwniczką karmienia dzieci pokarmami zwierzęcymi. Dlatego mojego syna Mieszka karmiłam tylko i wyłącznie mlekiem sojowym z ekologicznej uprawy. A karmienie z butelki nie jest niczym kontrowersyjnym w naszym patriarchalnym, katolickim społeczeństwie.

Niestety nie doczekaliśmy się żadnej odpowiedzi od mężczyzny, dlatego ciężko nam napisać coś obiektywnego o męskim spojrzeniu na te sprawy.

Jak widzicie karmienie piersią i jego spostrzeganie w społeczeństwie to nie taka oczywista sprawa i ile ludzi tyle opinii.

A Wy? Co sądzicie o karmieniu dzieci piersią w miejscu publicznym? I kiedy według was kobiety powinny karmić swoje potomstwo naturalnym pokarmem?

#Amanda&Hubert


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz